Jubileuszowe wydanie Zimowego Ultramaratonu Karkonoskiego im. Tomka Kowalskiego w minioną sobotę przeszło do historii. W pamięci pozostaną emocje, uśmiechy, zacięta rywalizacja i niesamowite wyniki. W kategorii mężczyzn wygrał Bartłomiej Przedwojewski, a wśród kobiet najlepsza była Katarzyna Szkoda.

Zimowy Ultramaraton Karkonoski w tym roku odbył się po raz dziesiąty. Atmosfera jubileuszu była wyczuwalna na każdym kilometrze trasy. Wolontariusze w punktach odżywczych zarażali pozytywną energią i dodawali sił wszystkim biegaczom. A strefa mety tętniła oklaskami i dopingiem wiernych kibiców. Brawa, gratulacje, uśmiechy, łzy wzruszenia, uściski, okrzyki radości – to był prawdziwy wulkan emocji. Jednym słowem było pięknie.

Liczyły się sekundy!

Już po pierwszych kilometrach biegu było wiadomo, że nikt nie odpuści. Najlepsi zawodnicy wielokrotnie zamieniali się na pozycji lidera. Ostatni kilometr, a nawet metry były decydujące. Pierwszy na metę przybiegł Bartłomiej Przedwojewski z czasem 4 godziny, 18 minut i 1 sekunda, debiutując w Zimowym Ultramaratonie Karkonoskim. Drugi finiszował Dominik Milewski (4 godziny, 18 minut i 23 sekundy), a trzecią pozycje wywalczył Tomasz Skupień (4 godziny, 25 minut i 47 sekund). Kolejne trzy miejsca zajęli: Piotr Wołąkiewicz, Kamil Leśniak i Jarosław Kotarski.

Rywalizacja w kategorii Open kobiet była równie zacięta. Ostatecznie wygrała Katarzyna Szkoda z czasem 5 godzin, 24 minuty i 13 sekund. Drugie miejsce zajęła Alina Wyleżałek (5 godzin, 35 minut i 18 sekund), a trzecie Katarzyna Konkel (5 godzin, 39 minut i 13 sekund). Pierwszą szóstkę zamknęły kolejno: Alicja Białobłocka, Weronika Frączysta i Katarzyna Florek.

Nagrody najlepszym zawodnikom wręczyli Radosław Jęcek – Burmistrz Karpacza i Jerzy Łużniak – Prezydent Jeleniej Góry.

Gratulujemy zwycięzcom, którzy pokazali wielką sportową klasę i dostarczyli świetnych sportowych emocji. Dziękujemy też wszystkim zawodnikom, którzy ukończyli trasę i znaleźli się na mecie. Ta edycja była sentymentalna i pełna wspaniałych, niezapomnianych chwil. Dziękujemy przede wszystkim wolontariuszom i naszym partnerom, którzy wsparli tegoroczne zawody. Już dzisiaj zapraszamy na kolejną edycję ZUK-a w 2025 roku – podsumowuje Agnieszka Korpal.

Partnerami wspierającymi X Zimowy Ultramaraton Karkonoski są: Miasto Karpacz, Województwo Dolnośląskie, Miasto Jelenia Góra oraz partner sprzętowy HOKA.