To będzie wielkie święto kobiecego tenisa. Organizatorzy jedynego w Polsce turnieju rangi WTA 250 BNP Paribas Warsaw Open odkryli pierwsze karty. W turnieju głównym z dziką kartą zagra Maja Chwalińska, natomiast przepustkę do eliminacji otrzymała Weronika Ewald.

W turnieju głównym zagrają 32 zawodniczki i 16 par deblowych. Główną faworytką do zwycięstwa będzie bez wątpienia liderka światowego rankingu — Iga Świątek, która obecnie rywalizuje na wielkoszlemowych kortach Wimbledonu.

W tym roku również miasto gospodarz dołączyło do grona partnerów tytularnych, stąd nowa nazwa turnieju – BNP Paribas Warsaw Open.

Fakt organizacji turnieju rangi WTA 250 w Warszawie to również wielka szansa na rozwój dla polskich zawodniczek młodego pokolenia i występ innych czołowych tenisistek. W turnieju głównym gry pojedynczej zagrają 32 zawodniczki, w tym 23 z DA – Direct Acceptance, czyli najwyżej notowane w rankingu i 1 z SE – Special Exempt. 4 tenisistki wywalczą sobie przepustkę w poprzedzających turniej główny eliminacjach, a ponadto 4 zawodniczkom przyznane zostaną dzikie karty. Pewne jest już, że jedna z nich trafi do reprezentantki Polski — Mai Chwalińskiej, dając jej tym samym możliwość gry w turnieju głównym. Adresatką pierwszej dzikiej karty do turnieju eliminacyjnego jest natomiast 17-letnia nadzieja polskiego tenisa Weronika Ewald.

Już dziś zapraszamy na stołeczne korty Legia Tenis & Golf. Będzie to nie tylko jedyna szansa, aby podziwiać grę pierwszej rakiety świata Igi Świątek przed własną publicznością, ale również doskonała okazja, aby lepiej poczuć klimat niezwykłych sportowych emocji.

materiały prasowe, pod red. S.WS.

fotografia: organizator