Katalog Marzeń, jeden z liderów na rynku prezentów w formie przeżyć, zostaje oficjalnym sponsorem Klubu Sportowego Diamonds Academy: Akademii Piłkarskiej dla dziewczynek. Zakopywanie stereotypów, wsparcie w rozwoju talentów i umacnianie odwagi do sięgania po swoje marzenia już od najmłodszych lat – takie cele stawiają sobie specjaliści od marzeń.

Mogłoby się wydawać, że zlikwidowaliśmy już nierówności wynikające z płci. Dlaczego więc za wygranie mistrzostwa Polski w piłce nożnej juniorów U-15 drużyna chłopców otrzymała 100 000 zł, a dziewczynki już tylko 10 000? Dlaczego opublikowane na portalach sportowych informacje o sukcesach kobiet w sporcie pełne są krytyki i szydery? Dlaczego piłka nożna wciąż jest domeną mężczyzn?

Katalog Marzeń chce działać. I zmieniać świat na lepsze poprzez… spełnianie marzeń. Dlatego rozpoczynamy współpracę z KS AP Diamonds Academy. Joanna Borucka, CEO Katalogu Marzeń tak uzasadnia chęć wsparcia Diamonds Academy:

“Marzenia nie znają płci. Każdy człowiek ma prawo wybrać pasję ze względu na swoje preferencje, nie kierując się obawami o społeczną ocenę – co wypada, a co nie. Zadaniem Katalogu Marzeń jest inspirować i pokazywać, że spełnianie marzeń jest dostępne dla każdego po równo. Zadaniem nas, dorosłych, jest dmuchać młodym ludziom pełnym pasji w żagle i pomagać im błyszczeć. Właśnie takie wartości przyświecają twórczyniom Diamonds Academy. Podzielamy je i chcemy je wspierać!”

Diamonds Academy powstało z inicjatywy czterech trenerek w 2015 roku. To Akademia Piłkarska działająca w Warszawie, stworzona z myślą o dziewczynkach w wieku od 5 do 16 roku życia. Zawodniczki trenują w grupach treningowych według unifikacji Polskiego Związku Piłki Nożnej: Skrzatki U7, Żaczki U9, Orliczki U11, Młodziczki U13, Trampkarki U15 oraz Juniorki młodsze U16. Współpraca Katalogu Marzeń i Diamonds Academy oficjalnie rozpoczyna się w listopadzie 2023. Sezon trwa w najlepsze. Zapraszamy wszystkich do aktywnego wspierania zawodniczek w mediach społecznościowych oraz kibicowania piłkarkom podczas weekendowych rozgrywek!!

materiał prasowy