Już 16-19 listopada w przytulnym Schronisku PTTK w Dolinie Roztoki ponownie rozlegną się opowieści o górskich, a w tym roku także i morskich przygodach kobiet.

Po co nam wyprawy w nieznane? Dlaczego przed okresem szczyt jest zawsze bardziej odległy i czy w ogóle potrzebujemy na niego wchodzić? Czy chcemy robić w górach „kobiece przejścia”, albo być „pierwszą kobietą”, która ustanowiła jakiś rekord – czy może po prostu sprawdzać, na ile nas stać bez względu na płeć? No i co by w ogóle było, gdyby Kolumb była kobietą?

„To pierwszy taki festiwal, podczas którego celebrujemy to, co dzikie, wolne i piękne – zarówno w nas samych, jak i w przyrodzie. To przestrzeń, w której siostrzeństwo zajmuje miejsce rywalizacji, a zdobywanie szczytów zastępują zachwyty nad pięknem i potęgą przyrody. Czas na górskie opowieści kobiecym głosem – czułym, ale silnym, odważnym ale wrażliwym, czasem chaotycznym, ale naszym.” – mówi Joanna Długowska, organizatorka i pomysłodawczyni wydarzenia.

Zarezerwuj sobie weekend 16-19 listopada i zajrzyj do przytulnego Schroniska w Dolinie Roztoki na Cosy Outdoor Festival. W uroczej dolinie, w kameralnym gronie spędzisz 4 dni wypełnione warsztatami w terenie z pracowniczkami Tatrzańskiego Parku Narodowego, poznasz zwyczaje dzikich zwierząt i nauczysz się nawigacji w terenie. Spróbujesz swoich sił w biegach górskich (nawet jeśli ziejesz do nich obrzydzeniem). Ukochasz swoje ciałko relaksującą jogą i sprawdzisz, ile jest w Tobie dzikuski.

I to tylko od rana, bo wieczorami czekają Cię spotkania z podróżniczkami, pisarkami i naukowczyniami oraz nieoczywistą, dziką sztuką. I…kilka niespodzianek.

Bilety na: www.mikrowyprawy.com.pl lub bezpośrednio na adres: cosyoutdoorfestival@gmail.com

Szczegóły programu na: https://www.mikrowyprawy.com.pl/tour-item/cosy-outdoor-festival/ oraz na profilu Instagram organizatorki: @cosy_outdoor_festival

materiał prasowy