Paulina Tracz (Wywłoka) do pokonania miała dzisiaj 110 km i niecałe 4000 przewyższenia podczas Istria 100 by UTMB i dała z siebie wszystko.

Śledząc jej bieg — wydawało się, że z każdym kolejnym km staje się coraz pewniejsza i silniejsza. Ten sukces nie wziął się jednak znikąd. Reprezentantka PL po urodzeniu córki sukcesywnie i skrupulatnie pracowała nad powrotem do formy. Dzisiejszy wynik jest podsumowaniem jej ciężkiej pracy, a jednocześnie podkreśleniem, że macierzyństwo nie zamyka drogi do podium podczas najbardziej prestiżowych imprez w świecie ultra.
Od pierwszego miejsca dzieliło ją zaledwie 2 min, 4 sek. W klasyfikacji generalnej kobiet lepsza od niej okazała się jedynie Francuzka Sarah VIEUILLE.

Paulina TRACZ

  • Dystans: 111KM
  • Meta: 11:15:07
  • Miejsce: 2 w klasyfikacji generalnej kobiet, 10 open

Paulina prywatnie mieszka w Rzeszowie. Od niedawna sprawdza się w roli mamy. Bez wątpienia jest wszechstronną zawodniczką. Z powodzeniem startuje na asfalcie oraz w terenie, ale jak mówi sama o sobie: Jestem biegaczką górską z pasji! Najlepiej czuje się w ultra do 100km, lecz biegam różne dystanse!

PS. Numer 1007 okazał się szczęśliwym!

tekst: S.WS.

fotografia: Tatrzański Festiwal Biegowy, 2022