Zaledwie dwa tygodnie dzielą nas od Mistrzostw Polski Skyrunning Ultra. Swój udział w biegu potwierdzili już Robert Faron, Katarzyna Wilk, Bartosz Misiak, Przemek Sobczyk czy Natalia Tomasiak.

Nieco cięższa trasa tegorocznych zmagań tradycyjnie poprowadzi tatrzańskimi graniami. Eksponowane szlaki, techniczne zbiegi i górny regiel na deser oraz widoki zapierające dech w piersiach. A to wszystko na 65-kilometrowej pętli z 5 tysiącami metrów pod górę. Tatra Fest Bieg 2022 to jednak nie tylko mocne ściganie pod egidą International Skyrunning Federation. Organizatorzy przygotowali niespodzianki także dla pozostałych biegaczy oraz kibiców.

W dniu zawodów odbędzie się piknik charytatywny „Biegnijmy Razem”. Zebrane środki wspomogą „Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Zakopanem”. W międzyczasie — od 10 do 20 sierpnia — na stronie facebookowej Tatromaniaka prowadzona będzie licytacja gadżetów na ten szczytny cel. Ponadto w zakopiańskim GuguParku zaplanowano bieg dla dzieci i szereg warsztatów artystycznych, przyrodniczych i edukacyjnych przy okazji mety Tatra Fest Biegu.

Na zawodników w tygodniu startowym czeka odprawa online oraz sesja Q&A na facebooku Tatra Fest Biegu. To udogodnienie sprawi, że na dzień przed biegiem do załatwienia będzie wyłącznie odbiór pakietów startowych. Oficjalnymi fotografami Tatra Fest Bieg 2022 zostali Jan Nyka, Jacek Deneka – Ultralovers, Dariusz Boroń, Kaja Osikowska-Tasz – Pietruszka Photography i Ariel Wojciechowski.

Rozkład jazdy 20 sierpnia 2022 r.:

4:00 – zbiórka zawodników w GuguParku i weryfikacja sprzętu;

5:00 – START BIEGU;

11:00 – Początek pikniku „Biegnijmy Razem” w GuguParku;

18:00 – Uroczystość wręczenia nagród.

Mapa trasy dostępna jest pod:
https://bit.ly/3xTD2jO

Więcej informacji:
www.tatrafestbieg.pl
https://www.facebook.com/tatrafestbieg
https://www.instagram.com/tatrafestbieg/

Głównym partnerem technicznym tegorocznej edycji jest marka Dynafit. Impreza realizowana jest pod patronatem honorowym i przy wsparciu Województwa Małopolskiego oraz Gminy Miasta Zakopane. Bieg jest wspierany również przez: Tatrzańskie Domy, Attiq, Poltrax, ALE active life energy, Lech Free, Nikvax, Magnesia, Agap, Schronisko PTTK na Polanie Chochołowskiej, Schronisko Górskie PTTK na Hali Ornak, Gugu Park, Camper Park Olimp Zakopane, Agencja Tatrzańska, Cubic, Compex.

My natomiast tradycyjnie obejmujemy patronat medialny !