W pierwszy weekend lipca (w dniach 2-4.07.2021) odbędzie się już III edycja Bojko Trail – jednej z największych imprez biegowych poprowadzonej szlakami prawdziwych – dzikich Bieszczad. Dotychczas zawody w całości odbywały się po stronie Ukraińskiej, natomiast w tym roku po raz pierwszy trasy wytyczone są w całości po stronie Polskiej.

Organizatorem głównym wydarzenia jest Fundacja Na Ratunek, we wsparciu lokalnych władz.

Podczas zawodów wystartuje łącznie pięć biegów o charakterze górskim, w tym dwa na dystansach ultra maratońskich:

  • BT 12 km HYRNIAK
  • BT 25 km SOROCZKA
  • BT 43 km KOŁYBA
  • BT 60 km CARYNA
  • BT 90 km GÓRALE POŁONIN (bieg główny)

Starty wszystkich biegów planowane są na sobotę 3 lipca br.

Ponadto zawodom towarzyszyć będą otwarte wydarzenia kulturalno–biesiadowe w Sobani, gdzie nie zabraknie wspólnych zabaw, przygrywek i potraw typowo Bojkowskich!

W niedziele (4 lipca) w ramach Międzynarodowego Festiwalu Biegowego „Karpacka przygoda” odbędą się biegi dla dzieci, w wieku szkolnym i przedszkolnym.

Najmłodsi będą mogli zmierzyć się w poszczególne kategoriach:

  • Przedszkolaki – Bieg poziomki
  • Klasy I-III – Bieg borówki
  • Klasy IV-VI – Bieg tarniny
  • Klasy VII-VIII – Bieg jeżyny
  • Bieg na 5 km – Bieg paproci (od lat 16)

„Karpacka przygoda” – Międzynarodowy Festiwal Biegowy organizowany przez Powiat Bieszczadzki w ramach projektu „Bieszczady – Połoniny, dwie krainy – jedna marka” współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego w ramach Programu Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020.

WSPIERAMY:

Podczas III edycji zawodów Bojko Trail będą również zbierane środki na cel charytatywny. Tym razem 50% kwoty, zostanie przeznaczone na wsparcie Patryka, mieszkańca gminy Czarna, który cierpi na mózgowe porażenie dziecięce, niedowład spastyczny czterokończynowy i zespół Westa.

Drugie 50% wpłat zostanie rozdysponowane na zakup sprzętu medycznego/ratowniczego dla Ukraińskiej Górskiej Służby Ratowniczej, który zostanie wykorzystany podczas zabezpieczenia zawodów oraz w trakcie prowadzenia przez Ratowników akcji na terenach Bieszczadów Wschodnich.

Warto podkreślić, że Fundacja Na Ratunek, jako jedna z nielicznych w Polsce, przekazuje całość (100%) zebranej kwoty na cele charytatywne nie potrącając, przy tym żadnych opłat na działania statutowe lub innych prowizji.

ZAPISY: dostępne on-line lub w biurze zawodów (w zależności od dystansu).
Więcej o wydarzeniu w naszym kalendarzu.

tekst: S.WS.

fotografia: J.Harenza