Biegacze i biegaczki nie muszą już tylko biegać dla siebie, by pobić swoją życiówkę, czy mieć na koncie upragniony dystans maratonu. Mogą biec z ważnym celem i wybrać ścieżkę charytatywną, a tym samym wesprzeć pewną organizację.

Lubisz biegać? To biegnij dobrze!

Jednym z największych takich akcji charytatywnych jest Maraton Londyński, który jest organizowany od 1981 roku i według szacunków zebrano na cele charytatywne ponad 600 mln funtów. W Polsce pierwsza edycja odbyła się podczas 37. PZU Maratonu Warszawskiego. Od tego momentu jest akcją towarzyszącą przy Półmaratonie i Maratonie Warszawskim. Biegacz i biegaczka mogą wesprzeć

Bieganie charytatywne stało się sposobem na wsparcie różnych organizacji, a wśród nich są: Fundacja Dajemy Dzieciom, Fundacja Rak`n`Roll. Wygraj Życie!, Fundacja SYNAPSIS, Fundacja Wcześniak, Polska Akcja Humanitarna, Fundacja Non Iron, Fundacja Spartanie Dzieciom i Amnesty International Polska.

Podejmij wyzwanie

W ramach zapisu na bieg każdy ma możliwość wyboru ścieżki i wsparcia organizacji charytatywnej, po założeniu wirtualnej zbiórki. Warto zachęcać swoją rodzinę i znajomych do wsparcia zbiórki oraz wpłat do skarbonki. Każdy uczestnik stawia zazwyczaj sobie jeszcze wyzwanie sportowe – niektórzy zachęcają do wsparcia poprzez np. każde przekazane 100 zł zrobi 100 brzuszków lub podskoków.

Więcej o akcji na stronie Maratonu Warszawskiego.

Autorka tekstu ma na swoim koncie maraton dla Amnesty International Polska, a w tym roku biegnie półmaraton i maraton dla Fundacji Rak’n’Roll.

tekst: M. Bryś

grafika: Fundacja Maraton Warszawski, UW.