Aerothlon brzmi jak triathlon dla sportów powietrznych i górskich. Tak samo łączy różne dyscypliny, ale format ma zupełnie inny. 27 maja odbędą się pierwsze takie zawody w Polsce.

Aerothlon to bieg górski, jazda na rowerze i lot na paralotni w jednym. Organizowany był w takich krajach, jak Austria, Kanada, Rumunia, Kolumbia, Meksyk czy Peru. Teraz, po raz pierwszy odbędzie się w Polsce, na terenie Szczyrku i Bielsku-Białej. Zawodnicy muszą jak najszybciej pokonać wyznaczoną trasę – najpierw pieszo, następnie na paralotni, a na końcu na rowerze górskim. Możliwe są starty indywidualne, jak i zespołowe (sztafeta). Cały wyścig będzie można oglądać ,,na żywo” przez internet, dzięki tzw. livetrackingowi. Ambasadorem wydarzenia Aerothlon Poland jest znana kolarka górska, Maja Włoszczowska.

Zapisy na zawody możliwe są na platformie: www.aerothlon.com

Organizatorzy zapraszają zarówno profesjonalistów, jak i amatorów do wzięcia udziału w wydarzeniu sportowym AEROTHLON. To wyjątkowe zawody, które łączą w sobie trzy dyscypliny: bieg górski, paralotniarstwo i kolarstwo górskie.

Materiał prasowy